Ubezpieczenie zdrowotne


Ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje komfort opieki zdrowotnej dla ubezpieczonego i jego rodziny. Usługi realizowane w wysokiej klasy prywatnych placówkach medycznych zapewniają szeroki wachlarz usług medycznych w razie wystąpienia problemów ze zdrowiem.

Pakiet podstawowy ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje:

 • porady lekarskie w ramach opieki podstawowej (nieograniczony dostęp do lekarza internisty, pediatry, ginekologa),
 • testy diagnostyczne: pełne pobranie krwi, w tym badania poziomu glukozy, cholesterolu, kreatyniny, kwasu moczowego, bilirubiny itp.; badanie moczu i kału;
 • badanie USG jamy brzusznej, USG ginekologiczne,
 • RTG klatki piersiowej, RTG czaszki, RTG kręgosłupa, EKG spoczynkowe, spirometria i inne,
 • rabat  na porady w ramach opieki specjalistycznej (dostęp do lekarzy specjalistów – 19 dodatkowych specjalności, m.in.: kardiolog, chirurg, okulista, endokrynolog, gastroenterolog),
  szczepienie przeciwko grypie,
 • rabat na pozostałe usługi świadczone przez przychodnie świadczeniodawcy,
 • przegląd jamy ustnej,
 • dzienne świadczenie szpitalne – wypłata ryczałtowej kwoty za każdy dzień
  pobytu w szpitalu.

Z sondażów nieodmiennie wynika, że najważniejszą wartością dla przeważającej większości respondentów jest zdrowie. Oczywiście to, jaką przywiązujemy do niego wagę zależy od grupy wiekowej, do której należymy, oraz od naszego.. stanu zdrowia. Kolejny raz sprawdza się więc powiedzenie poety Jana Kochanowskiego: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

Pamiętajmy, że o zdrowie swoje i najbliższych warto zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, żeby, jeśli nadejdzie taka potrzeba, być przygotowanym na pokrycie kosztów leczenia. Warto też zainwestować w korzystne ubezpieczenie na życie. Wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla osób zmęczonych publiczną służbą zdrowia, jak i rozczarowanych wysokością opłat za każdorazową wizytę w prywatnym gabinecie. Nie warto chorować na samą myśl o pójściu do lekarza – wybierzmy więc taką opiekę medyczną, na jakiej nam naprawdę zależy.